S*RagGorgeous Jamaican MeCrazy

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
141123, Skogås, Birka Lone Lund Ex1, C H A M P I O N
141012. Nyköping Alessandro Ghibaudo Ex 1, CAC
140906, Eskilstuna, MSK Aliosha Romero Ex1, CAC (dessvärre missade vi helt att hon inte får ha två CAC från samma domare så detta cert är ogiltigt)
140825, Sthlm, Järva Aliosha Romero Ex1, CAC
140308, Sollentuna, SK Lena Björkander Ex2
140118, Sollentuna, Järva Veikko Saarela Ex1

S*RagGorgeous Esme Cullen

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
150307, Sollentuna, SK Anne Köhn Ex1, CAC
141123, Skogås, Birka Anne Köhn Ex1, BIV

S*RagGorgeous Barliman Butterbur

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
140118, Sollentuna, Järva Veikko Saarela Ex1 och superfin kritik!! Domaren önskade att han kunnat nominera honom!

CH S*Evenstars Vega af Igasto

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
130511, Uppsala, UK Sebastian Prychniak C H A M P I O N
130330, Sollentuna, SK Sebastian Prychniak CAC, Domarens Bästa vuxna Ragdollhona
120513, Sollentuna, Speedcat Hannah Jensen CAC
110917, Eskilstuna, MSK Annelie Persson Ex 2 med toppenkritik!

CH S*AmazingDollz Wonderful Winner

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
141123, Skogås    
14         , Sollentuna   CAPIB
130310, Sollentuna Maud Olsen Johansson C H A M P I O N
130119, Sollentuna Michael Edström Ex1, CAC
121117, Sollentuna Gerardo Fraga Guzman Ex1, CAC
120513, Sollentuna, Speedcat Hannah Jensen Ex2 (m. konkurrens och fin kritik)
111119, Sthlm, Järva Jörgen Frithiof Ex1
110917, Eskilstuna, MSK Britt-Maria Pedersen Ex 1
3e bästa öronplacering

PR S*Migörs Yppersta Ymer

Datum, Ort, Klubb Domare Resultat
090307, Nyköping.
Ragdollspecial
Marie Westerlund CAPIB
051009, Sthlm
Ragdollklubbens KM
Maud Olsen 1:a plats i sin grupp
Tyngsta hane på RK´s KM-05
040522, Upplands Väsby Lee Selassa (NL) P R E M I E R
040425, Solna Britt-Marie Johansson CAP
030906, Karlstad Maud Olsen CAP
030330, Solna Jörgen Frithiof Ex2

S*RagGorgeous blev 2:a bästa uppfödning på utställningen i Eskilstuna 17/9-11 :)